

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 100 |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Tin |
| Frequency | 120 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | ARM |
| Interface | I²C, SPI, UART, USART |
| Memory Size | 256 kb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 70 |
| Oscillator Type | Internal |
| Peripherals | DMA, PWM, WDT |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 1.71 V |
| Max Frequency | 120 MHz |
| RAM Size | 48 kB |
| Data Bus Width | 32 bit |
| Number of Programmable I/O | 70 |
| Number of Timers/Counters | 5 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tray |
| ADC Resolution | 16 bit |
| Max Clock Frequency | 120 MHz |
Stock: 556
Distributors
pcbx
Unit Price$2.32797
Ext.Price$2.32797
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.32797 | $2.32797 |
| 10 | $2.31515 | $23.15150 |
| 25 | $2.30579 | $57.64475 |
| 50 | $2.29647 | $114.82350 |
| 100 | $2.28718 | $228.71800 |
| 300 | $2.27793 | $683.37900 |
| 500 | $2.26872 | $1134.36000 |
| 1000 | $2.25958 | $2259.58000 |
